Narzutki i kardigany damskie

Ilość produktów: 2

Kardigan damski, kurtka miś

Kardigan damski lub narzutka damska to części garderoby, które sprawdzą się przez cały rok. Tego typu ubrania można wykorzystać w chłodne wieczory lub poranki, a fason i materiał przypominający baranek narzutki bądź kardiganu da się dobrać do wiosny, jesieni, lata i zimy, bo dobrze komponują się tak z długim jesiennym płaszczem, jak i noszonymi w cieplejsze miesiące, lżejszymi kurtkami skórzanymi. Jak wybrać idealny kardigan i narzutkę? Wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami!

Kardigan i narzutka damska - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kardigany to krótsze bądź dłuższe rozpinane swetry, narzutki damskie, to z kolei szersze w swoim zakresie określenie kobiecego okrycia wierzchniego, raczej należącego do tych "lżejszych". Mimo nieco rozbieżnych definicji, kupując te produkty można kierować się tymi samymi zasadami. Przede wszystkim patrzymy na jakość materiału, bo ubranie z dobrej jakości tkaniny posłuży lata. Wybierając kardigan i narzutkę, warto zwrócić uwagę na dopasowanie produktu do ciała, tak, by każdy, ewentualny "luz" w ubraniu był faktycznie efektem proponowanym przez producenta, a nie dziełem przypadku, skutkiem złego dobrania produktu do ciała. Zarówno kardigany jak i narzutki damskie niesamowicie dodają kobiecości, a wybierając takie ubrania warto przyjrzeć się, czy kobiece atuty - takie jak ładna linia ramion czy talia - są podkreślone, a materiał np. nie marszczy się nieestetycznie na ramionach. Dekolt to także element, któremu trzeba się przyjrzeć - okrągły polecany jest dla drobniejszych pań, sweter kardigan z dekoltem w kształcie "v" z kolei pięknie wyeksponuje obfitsze kobiece kształty. Warto zwrócić także uwagę na długość rękawów i unikać wybierania tych zbyt długich, które nie pozwalają wyeksponować biżuterii, a także zniekształcą sylwetkę i nadają tym eleganckim częściom ubrań niepotrzebnego, niechlujnego wyglądu. Trzeba pamiętać, że kardigan źródłowo skrojony był dla angielskich generałów, w związku z tym noszenie tego typu ubrania wymaga przyjęcia wcześniejszej strategii dotyczącej tego, czego szukamy w produkcie i jak ten produkt skomponujemy. Narzutki kobiece w innych formach pozwalają na nieco więcej fantazji, o czym poniżej, jednak i tu wszystkie powyższe zasady znajdą swoje zastosowanie, choć częściej można pozwolić sobie na niewielkie od nich odstępstwo, bo. np. narzutki wiosenne potrafią być tak fantazyjne, niczym bogato zdobione kimona. Nie podkreślają w ogóle sylwetki, a jednak niesamowicie zdobią!

Kardigan i narzutka damska - w jakim stylu wybrać ubranie?

Mimo, że historia kardiganu sięga XIX wieku, to fason tego rodzaju okrycia mocno ewoluował przez lata. Jeśli chodzi natomiast o wszelkiego rodzaju narzutki, ich historia jest chyba tak bogata i długa, jak historia samych kobiet, bo narzucony na ramiona ozdobny materiał zdobił i nadawał kobietom tajemniczości od wieków. Początkowo prosty, z czasem dostępny w coraz większej ilości fasonów, jak kardigan. Wybierając kardigan możemy zdecydować się choćby na kardigan długi bądź kardigan krótki. Długość kardiganu i narzutki wybieramy tak, by nie zaburzyć proporcji ciała. Decydując się na kardigan bądź narzutkę warto zwrócić uwagę na wzory i zdobienia (cekiny, koraliki itp.) i także wykorzystać je na korzyść sylwetki, podkreślając choćby perełkami piękne ramiona, czy eksponując talię dodatkowym paskiem z koralikami lub printem na swetrze, biegnącym akurat wokół pasa. Istotny jest także materiał, z którego narzutka lub kardigan wykonano, tym razem jednak nie ze względu na jego jakość, a na rodzaj faktury i nadruku. To, czego nie chcemy eksponować, optycznie przykrywamy gładkim materiałem o delikatnych splotach tkaniny, a to, co chcemy wyeksponować, odwrotnie - podkreślamy tkaniną o wyraźnym splocie bądź wzorze. Warto także pamiętać, że kardigan, a zwłaszcza narzutka może posłużyć jako jedyne odzienie wierzchnie - à la płaszcz i pod tym także względem można tego typu ubranie wybierać. Decydując się na narzutkę lub kardigan warto również zapoznać się z ogólnodostępnym w internecie podziałem sylwetki na typy, tak by wybrać narzutkę lub sweter bezbłędnie!


Wybierz kolor:


Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel