Bardzo ciepłe kurtki zimowe damskie

Ilość produktów: 324

Co warto mieć na uwadze przy wyborze ciepłej kurtki zimowej?

W przypadku mroźnych dni idealne będą bardzo ciepłe kurtki zimowe, które podczas ujemnych temperatur i silnych podmuchów wiatru sprawdzają się rewelacyjnie. Ochronią przed zimnem, zapewnią komfort termiczny, zachęcą do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie powinny być powodem do tego, aby zaprzestać wychodzenia z domu i ograniczać pobyt na zewnątrz do minimum. Ruch to zdrowie, wystarczy odpowiednio się ubrać, aby nie zmarznąć. Mrozy nie trwają wiecznie, dlatego warto mieć też pod ręką ciepłe płaszcze, które podkreślą kobiece wdzięki.

Jak wybrać ciepłe kurtki zimowe damskie, komfortowe w noszeniu?

Zimowa aura potrafi mocno zniechęcić do wyjścia na zewnątrz, ale założenie ciepłej kurtki pozwoli zmniejszyć dyskomfort i sprawi, że nawet w przypadku ujemnych temperatur spacer będzie sprawiał przyjemność. Przebywanie na świeżym powietrzu jest czymś, czego potrzebuje każdy, dlatego nie należy przejmować się niesprzyjającą pogodą. Przy wyborze kurtki zimowej warto mieć na uwadze przede wszystkim jej wypełnienie. Może być ono naturalne lub syntetyczne. Jeśli ktoś szuka okrycia wierzchniego, które zapewni optymalny komfort termiczny nawet w przypadku siarczystych mrozów, to można mu śmiało polecić modele z wypełnieniem puchowym, z pierza lub ich mieszanki. Z kolei w przypadku opadów atmosferycznych idealnie sprawdzają się kurtki wypełnione włóknami syntetycznymi. Na ich korzyść przemawia szybkie schnięcie, lekkość, komfort noszenia. Nie trzeba też przejmować się utratą pierwotnych właściwości wypełnienia. Co więcej, w przypadku materiałów syntetycznych można liczyć na łatwość utrzymania w czystości, takie kurtki mogą być bezproblemowo prane w pralce.

Kolejną kwestią jest materiał wierzchni kurtki. Zimą istotne będzie to, aby okrycie wierzchnie zapewniało oddychalność, komfort noszenia i wodoodporność. Warto wobec tego postawić na tkaninę poliestrową, poliamidową i bawełnianą. Podczas cieplejszych dni świetnie sprawdzi się krótsza kurtka, natomiast dłuższe kroje lepiej ochronią przed zimnem. W zależności od preferencji, można wybrać kurtkę o luźnym fasonie lub dopasowaną do sylwetki. Istotny będzie kaptur, najlepiej ocieplany i wzbogacony o futerko. Z dodatkowych elementów można wymienić wyższą stójkę, ściągacze na rękawach i dole kurtki, zamek błyskawiczny, pojemne kieszenie.


Wybierz kolor:


Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel