Kurtki bomberki damskie

Ilość produktów: 5

Kurtki bomberki damskie

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem nowej kurtki, bierzemy pod uwagę nie tylko materiał czy też kolor, lecz przede wszystkim krój i styl jej wykonania. Nie da się nie zauważyć, że ostatnimi czasy niezwykle popularna stała się kurtka bomberka. Jest to prawdziwa klasyka, która rewelacyjnie sprawdza się w najróżniejszych stylizacjach, a co najważniejsze, rewelacyjnie chroni przed wieloma niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kurtki bomberki damskie — co warto o nich wiedzieć?

Pochodzenie kurtki typu bomberka

Zanim jednak przejdzie się do szczegółowej analizy tego rodzaju kurtki, warto się najpierw dowiedzieć, skąd się ona tak w ogóle wzięła. Jakie jest więc jej pochodzenie i czym tak właściwie ona jest? Być może będzie to dla wielu kobiet dużym zaskoczeniem, lecz damska kurtka typu bomberka wywodzi się z lotnictwa. To właśnie z tego powodu bardzo często przez wielu sprzedawców określana jest także mianem pilotki. Powstała ona, aby zapewnić pilotom wygodę i odpowiednie warunki. Na początku powszechnie występowała w kolorze zieleni i khaki, lecz niedługo potem zaczęto je produkować w cywilnych barwach. Czym natomiast charakteryzuje się dzisiejsza bomberka? Jest to kurtka uniwersalna, czyli mogą ją nosić kobiety oraz mężczyźni. Cechuje się dość krótkim krojem, a także zapięciem przy pomocy suwaka. Cechą charakterystyczną są ściągacze przy talii i na rękawach, a także dwie kieszenie znajdujące się po bokach. Co więcej, taka kurtka nie ma kołnierza.

Jakie są najważniejsze zalety bomberki?

Z jakiego powodu taki typ kurtki cieszy się tak ogromną popularnością od lat? Jak można bez trudu zauważyć, przeglądając różne oferty i modele, kluczową jej zaletą jest uniwersalność. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że jeden model może być noszony przez mężczyzn oraz kobiety. Co więcej, pasuje on do naprawdę bardzo zróżnicowanych stylizacji. Sprawdza się doskonale bez względu na płeć, lecz również wiek czy też typ urody. Kolejną bardzo ważną cechą bomberki jest to, że może być zakładana właściwie na każdą pogodę. Dobierając odpowiedni model, a więc np. jego obszycie, można kupić wersję na późną wiosnę, lecz także na zimową aurę. Co więcej, znaleźć można również modele, które doskonale sprawdzą się w czasie deszczowej jesieni. Na sam koniec warto się jeszcze dowiedzieć, że tego rodzaju kurtki sprzedawane są w olbrzymiej ilości wersji kolorystycznych, więc każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Najpopularniejsza jest oczywiście wersja czarna, która uważana jest za najbardziej klasyczną i pasującą do wszystkiego. Oprócz tego bez trudu znaleźć można także modele zielone, niebieskie, czerwone, a nawet różowe.

Jak kupić modną bomberkę?

Jakie jest najważniejsze pytanie, które stawia się podczas zakupu bomberki? Rzecz jasna kluczową sprawą jest to, jak wybrać modny model. Jak się okazuje, szczególnie polecane są modele o odważnych kolorach, czyli np. czerwone, które dodatkowo charakteryzować się będą połyskliwą fakturą. Gwarantować to będzie, że doskonale współgrać będą z innymi stylizacjami.


Wybierz kolor:


Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel