Wełniane płaszcze na wiosnę

2021-05-11
Wełniane płaszcze na wiosnę

Dlaczego warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego płaszcz został wykonany?

Wełniane płaszcze wiosenne to idealny wybór dla kobiet, które cenią sobie przede wszystkim styl i klasę. W przypadku płaszcza, który ma być użytkowany wyłącznie wiosną nie ma konieczności wyboru modelu z wkładką ocieplającą - wystarczy sama podszewka oraz wierzchnia warstwa wełny. Wełna jest wyjątkowym materiałem, kiedy jest ciepło, chłodzi, kiedy jest zimno, grzeje. Dlatego też płaszcz wykonany z tego materiału doskonale będzie się sprawdzał zarówno przy wyższych jak i niższych temperaturach wiosennych, zapewniając każdorazowo komfortowe uczucie. Warto pamiętać także o tym, że jest to jeden z najlepiej odprowadzających wilgoć materiałów, dzięki czemu bez względu na wahania temperatury skóra pozostaje komfortowo sucha.

Zobacz Płaszcz Miodowy

100% wełny czy płaszcz z domieszkami?


Wełna to materiał o wielu cennych właściwościach. Warto jednak wiedzieć, że płaszcze, które wykonane są w 100% z tego surowca, są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia niż te, które zawierają w sobie domieszki innych materiałów. Najczęstsze domieszki to kaszmir i wysokiej jakości materiały syntetyczne. W pierwszym przypadku dodatek tego materiału sprawia, że płaszcz staje się bardziej miękki i lekki, zapewniając komfortowe ciepło nawet w przypadku zastosowania bardzo cienkiej warstwy materiału. Wełniane płaszcze z syntetycznych materiałów są odporne na zmechacenie oraz zniszczenie. Takie płaszcze stanowią również dobrą i skuteczną ochronę przed wiatrem.

Zobacz Płaszcz Szary Wiosenno-Jesienny

Kolor i długość płaszcza wełnianego

Wełniany płaszcz na wiosnę ma nie tylko chronić przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Taki element odzieży musi się również prezentować nienagannie, dodając charakteru każdej stylizacji. Jednak, by mógł się prezentować wyjątkowo, zarówno jego kolor, jak i długość czy krój powinny zostać odpowiednio dopasowane do sylwetki. Proste formy i stonowane barwy to cechy uniwersalnego płaszcza wełnianego, który będzie pasował doskonale niemal do każdej kobiety. Oczywiście panie, które lubią się wyróżniać swoim strojem, powinny postawić na żywe i intensywne kolory, dopasowane do ich charakteru. Jeżeli chodzi o długość, to najbardziej uniwersalna to ta sięgająca kolan. Pasuje kobietom niezależnie od wieku i typu sylwetki.

Zobacz Granatowy Płaszcz Wiosenno-Jesienny

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel