Sylwetka w kształcie jabłka, różnorodne stylizacje w eleganckim stylu

2023-05-10
Sylwetka w kształcie jabłka, różnorodne stylizacje w eleganckim stylu

Wiele kobiet mających sylwetkę w kształcie jabłka poszukuje stylizacji, w której można poczuć się modnie oraz wygodnie. Istnieje wiele ciekawych propozycji na stworzenie eleganckiego looku. Trzeba pamiętać zawsze o tym, żeby wybierać odzież, która sprawia, iż można poczuć pewność siebie i swobodę. W przypadku figury w kształcie jabłka bardzo istotna jest kolorystyka. Zalecane jest wybieranie ciemniejszych kolorów, które optycznie wyszczuplają i dodają elegancji.

Czy twoja sylwetka jest w kształcie jabłka? Sprawdź to!

Sylwetka w kształcie jabłka cechuje się tym, iż większość tkanki tłuszczowej gromadzi się w okolicach brzucha oraz klatki piersiowej. Do tego dolicza się też ramiona. Nieco mniej tłuszczu gromadzi się natomiast w okolicach bioder i ud. Żeby dowiedzieć się, czy nasza sylwetka jest w kształcie jabłka, można wykonać pomiar obwodu w talii i bioder, a następnie porównać wyniki. Żeby zmierzyć obwód w talii, trzeba posłużyć się miarką krawiecką. Alternatywnie można postawić na sznurek i dokładnie opasać go wokół talii w połowie między dolnymi żebrami a biodrami, gdy stoimy prosto. Aby natomiast zmierzyć obwód bioder, trzeba także wykorzystać miarę krawiecką bądź sznurek.

W przypadku, gdy nasze wyniki pokazują, iż obwód w talii jest większy aniżeli obwód bioder, może to sugerować, iż nasza sylwetka jest w kształcie jabłka. Jednakże aby uzyskać dokładniejszą ocenę swojej sylwetki, najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, którzy mogą przeprowadzić dokładniejsze badania i ocenić naszą sytuację zdrowotną.

Jak ubierać się zgodnie z sylwetką w kształcie jabłka? Lista zakupów dla ciebie

Wiele kobiet zastanawia się, jakie kupować ubrania, żeby można było wyglądać schludnie w przypadku posiadania sylwetki typu jabłko. Przede wszystkim zalecane jest unikanie mocno obcisłej odzieży. W przypadku tego typu sylwetki ciała będzie ona mocno podkreślała brzuszną część. Zamiast tego zalecane jest wybranie ubrań o luźniejszym kroju, które pomogą ukryć niechciane obszary. Styliści zalecają też stawiać na ubrania z pionowymi paskami, które dodają sylwetce długości i wysmuklają ją. Przede wszystkim należy unikać poziomych pasków, które dodają objętości. Nie jest to koniec porad. Warto powiedzieć nieco o tkaninach. Najlepszym wyborem będą takie, które są miękkie i elastyczne. Celem jest zapewnienie swobody ruchów. Okazuje się, że tkaniny z naturalnych włókien, takich jak bawełna lub len, są zazwyczaj dobrym wyborem w przypadku sylwetki w kształcie jabłka. Zalecane jest też wybieranie spodni o kroju rozkloszowanym. Alternatywnie można postawić na bootcut. Tego typu spodnie pomogą w zrównoważeniu proporcji ciała, co jest kwestią priorytetową w przypadku figury w kształcie jabłka.

Jakie stylizacje wysmuklą Twoją sylwetkę w kształcie jabłka?

Istnieje wiele stylizacji, które wysmuklą sylwetkę w kształcie jabłka. Przede wszystkim warto postawić na zestawienie czarnych ubrań. Ciemny kolor optycznie wysmukla sylwetkę i ukrywa ewentualne mankamenty. Można też wybrać luźną, białą bluzkę z jeansowymi spodniami. Alternatywnie można postawić na spódnicę. Taka stylizacja doda sylwetce należytych proporcji.

Figura jabłko stylizacje

Stylizacja z wykorzystaniem dodatków może sprytnie ukryć mankamenty sylwetki w kształcie jabłka. Dlatego warto do ubrań dodać np. szal bądź apaszkę w pionowe paski. W ten sposób można wysmuklić sylwetkę. Warto ubierać się też w bluzki i swetry z pionowymi paskami, spodnie z paskami na bokach lub długie płaszcze pomogą wizualnie wydłużyć sylwetkę.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel