10 propozycji stylizacji dla kobiet na codzienne dni i spotkania w biurze - Office Outfit

2023-04-14
10 propozycji stylizacji dla kobiet na codzienne dni i spotkania w biurze - Office Outfit

Praca w biurze wymaga założenia schludnego i eleganckiego stroju. Zalecane jest unikanie zbyt luźnych i sportowych ubrań. Nie warto też stawiać na krzykliwe kolory i dekolty. Praca w biurze związana jest z powagą, dlatego stylizacja także powinna być poważna. Istnieje wiele wskazówek, dzięki którym wiadomo, jak ubrać się do biura.

Jak się ubrać do pracy w biurze? Które stylizacje są dozwolone?

Zasady dotyczące ubioru w biurze mogą się trochę różnić w zależności od konkretnej branży. Przeważnie jednak w firmach panuje dress code biznesowy bądź biznesowy formalny. Styliści zalecają wybrać elegancki strój. W biurze nie jest zalecane noszenie zbyt luźnych ubrań, tj. dresy czy krótkie spodenki. Najlepiej postawić na eleganckie spodnie, sukienki, marynarki oraz spódnice. Zalecane jest też stawianie na neutralne kolory. W biurze zdecydowanie lepiej unikać zbyt krzykliwych lub neonowych kolorów. Zamiast tego warto wybrać stonowane, neutralne kolory tj. czarny, granatowy, szary, beżowy czy biały.

Czego unikać w pracy w biurze? Porady dotyczące stylizacji do pracy

Wiele osób zastanawia się, czego lepiej nie zakładać do pracy w biurze. Przede wszystkim niezalecane są przyciasne i zbyt obcisłe ubrania odsłaniające zbyt dużo ciała. Stroje do biura powinny być nie tylko eleganckie i schludne, ale też komfortowe i swobodne w ruchach. Odradzane jest również zakładanie zbyt krótkich spódnic i sukienek. Najlepszym wyborem do biura jest model mający długość co najmniej do kolan. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku dekoltów. Nie jest zalecane odsłanianie zbyt wiele, co niestety jest powszechnym błędem. Warto też zwrócić uwagę na dobór kolorów i wzorów. Okazuje się, że najlepszym wyborem są neutralne i stonowane kolory. Czerń, granat, beż czy szarość będą dobrym wyborem. Alternatywnie można też postawić na biel. Wzory zawsze powinny być subtelne i delikatne. Kolejną istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na dobór butów. Odradzane jest zakładanie zbyt wysokich obcasów. Płaskie buty sportowe również lepiej zostawić w domu. Najlepszym wyborem są eleganckie półbuty lub szpilki o umiarkowanej wysokości obcasa.

Propozycje 10 stylizacji do pracy w biurze, które warto rozważyć

Poniżej przedstawionych jest 10 modnych stylizacji do pracy w biurze:

  1. Klasyczna marynarka zestawiona z białą koszulą i spodniami ołówkowymi w kolorze granatowym, szarym bądź czarnym to świetna propozycja do pracy w biurze. Całość warto zestawić eleganckimi półbutami na niskich obcasach.
  2. Sukienka o klasycznym kroju w kolorze czarnym i czarne, klasyczne szpilki. Do tego warto dodać torebkę w kontrastowym kolorze.
  3. Granatowa sukienka w paski z beżowym kardiganem i szarymi szpilkami na niskich obcasach to świetna stylizacja do biura. Warto dołączyć do niej torebkę w kolorze granatowym.
  4. Czarne spodnie ołówkowe i biała bluzka z granatową marynarką. Taka stylizacja pozwoli wyglądać schludnie i elegancko w biurze.
  5. Czarna spódnica ołówkowa, biała koszula i beżowy sweter na golf. Do takiego ubioru warto dodać czarne szpilki i torebkę w kontrastowym kolorze.
  6. Granatowa spódnica ołówkowa, szare półbuty na niskich obcasach i biała koszula z bufkami. Taka stylizacja będzie idealna do biura. Warto dodać do niej torebkę w kontrastowym kolorze.
  7. Granatowe spodnie w paski, beżowa marynarka i biała bluzka. Takie zestawienie będzie idealne wtedy, kiedy dołoży się do niego szare półbuty i torebkę w kolorze granatowym.
  8. Czarna spódnica midi, granatowa marynarka i biała koszula. Tego typu zestawienie pozwoli wyróżnić się w biurze.
  9. Granatowy sweter, biała koszula z kołnierzem i spodnie w kolorze beżowym.
  10. Czarna spódnica, beżowa marynarka, czarne szpilki i granatowa bluzka.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel