Vintage - wieczny styl w modzie dla każdej osoby

2023-04-27
Vintage - wieczny styl w modzie dla każdej osoby

Wśród popularnych stylów w modzie można wyróżnić przede wszystkim styl vintage, który jest uznawany za ponadczasowy. Warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest styl vintage, a także poznać modowe propozycje dla kobiet w każdym wieku.

Czym jest styl vintage?

Styl vintage to moda na ubrania, które pochodzą z minionych epok lub są na nie stylizowane. Za ubrania w stylu vintage powszechnie uznaje się elementy garderoby, które mają ponad dwadzieścia lat. Ubrania w stylu vintage powinny mieć świetną jakość, ponieważ dzięki niej będą mogły przetrwać wiele lat w niezmienionej formie. Moda na ubrania w stylu vintage umożliwia tworzenie niekonwencjonalnych kompozycji oraz eksperymentowanie ze swoim stylem ubierania się. Tworzone stylizacje mogą w całości składać się z ubrań w stylu vintage lub jedynie poszczególnych elementów garderoby, które są utrzymane w tej stylistyce. W stylu vintage możliwe jest również tworzenie nowych projektów ubrań, które będą jedynie inspirowane stylem lat minionych. Kultowe i ponadczasowe modele doskonale wpisują się w aktualne, modowe trendy. Wybór elementów garderoby w stylu vintage umożliwia ubieranie się we własnym, nienarzuconym przez otoczenie zewnętrzne, stylu. Efektem są oryginalne stylizacje, które zachwycają swoją niepowtarzalnością oraz unikatowym charakterem.

Vintage - modowe propozycje dla kobiet

Wiele kobiet zastanawia się, jak można stworzyć nowoczesną stylizację w stylu vintage. Przede wszystkim outfit nawiązujący do tego trendu powinien odnosić się do konkretnej epoki i bazować na jej poszczególnych elementach. Styl vintage w modzie cieszy się bardzo dużą popularnością głównie z uwagi na swoją ponadczasowość oraz możliwość tworzenia stylizacji, które wciąż będą na czasie. W tworzeniu indywidualnych oraz niepowtarzalnych stylizacji elementy garderoby w stylu vintage bardzo się przydają, dlatego warto je poznać. Wśród perełek stylu vintage można wyszczególnić przede wszystkim modne spodnie w różnych wariantach. Są to zarówno klasyczne dzwony, jak i spodnie o kroju carrots. Do nowoczesnego stylu vintage doskonale pasują T-shirty z szerokimi rękawkami oraz różne rodzaje marynarek. Podczas tworzenia modnych stylizacji szczególnie polecane są marynarki z wszytymi w ramiona poduszkami, a także marynarki dobrze dopasowane do ciała, które swoim wyglądem nieco przypominają klasyczne garsonki. W stylu vintage nie brakuje także swobodnych sukienek o kroju linii A, a także dopasowanych sukienek o kroju tulipana.

Styl vintage w dwóch modnych wariantach

Podczas komponowania stylizacji w stylu vintage można postawić na bardzo wiele modnych elementów garderoby. Szczególnie polecaną stylizacją jest kompozycja z ponadczasową marynarką w stylu vintage. Warto zdecydować się na wybór marynarki o luźnym kroju z poszerzanymi ramionami. Może to być zarówno model w wyrazistą kratę, jak i w roślinne printy. Luźna góra doskonale będzie się prezentowała z dobrze dopasowanym dołem stroju. Dlatego w tej kompozycji warto postawić na jeansy z podwyższonym stanem, które podkreślą talią. Do marynarki można także wybrać spodnie z rozszerzanymi nogawkami oraz modne sneakersy. W stylu vintage możliwe jest także komponowanie klasycznych stylizacji. W tym przypadku warto zdecydować się na wybór krótkiej spódnicy i zestawienie jej z jasnym topem. Kompozycję można z powodzeniem uzupełnić luźnymi kozakami oraz beżowym trenczem z dwurzędowym zapięciem. Podczas tworzenia stylizacji vintage bardzo duże znaczenie ma także dopasowanie odpowiednich dodatków, dlatego warto o nie zadbać.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel