Inspirujące Stylizacje na Spotkania Towarzyskie ze Znajomymi

2023-06-17
Inspirujące Stylizacje na Spotkania Towarzyskie ze Znajomymi

Spotkania ze znajomymi przeważnie mają charakter bardzo nieformalny, a to sprawia, że świetnie nadają się do tego, aby podczas ich trwania przetestować nowe stylizacje, kolorystyki lub elementy odzieży. Nie oznacza to jednak tego, że na spotkania z przyjaciółmi można się ubrać byle jak i bez smaku. Jak się ubrać na spotkanie towarzyskie ze znajomymi i przyjaciółmi, aby strój pasował do jego charakteru i miejsca?

Wyjście ze znajomymi – dlaczego warto dobrze się ubrać?

Co dokładnie sprawia, że odpowiednie ubranie się na nieformalne spotkanie jest tak istotne? Wiedzieć trzeba, że odpowiedni strój niezwykle pozytywnie wpływa na pierwsze wrażenie, które się sprawi podczas spotkania. Jeśli będzie ono dobre, daje się wyraźny sygnał swoim znajomym, że dba się o relacje z nimi i zależy nam na nich.
Co ciekawe, dzięki dobrze dobranemu ubraniu możemy przyczynić się do tego, że o wiele przyjemniej spędzimy czas. Ładna i gustowna stylizacja sprawia, że poczujemy się swobodniej, bardziej pewni siebie i zrelaksowani.
Wiedzieć jednocześnie trzeba, że wyrażenie siebie poprzez ubrania na spotkaniach ze znajomymi jest o wiele prostsze. Nie trzeba bowiem stosować specjalnego dress codu, a wystarczy, że ubranie będzie po prostu schludne.

Stylizacja na wyjście ze znajomymi

Co trzeba brać pod uwagę w pierwszej kolejności, gdy będzie się tworzyło wyjściową stylizację? Kluczowy jest w tym wypadku kompromis pomiędzy wygodą a estetyką. Po co w tym wypadku konkretnie najlepiej sięgnąć?
Jeśli planuje się spotkanie nieformalne np. na domówce, to w takim wypadku najlepiej założyć po prostu zestaw T-shirt i spodnie jeansowe. Jest to uniwersalna propozycja, która rewelacyjnie sprawdzi się nie tylko u panów, lecz także u pań. Jeśli jednak chcemy czuć się nieco bardziej elegancko, dobrym wyborem będzie założenie zwykłej koszulki w wersji polo.

Co jednak w sytuacji, gdy zamiast na domówkę planujemy wyjść na miasto i udać się do restauracji lub do klubu? W przypadku pań idealną propozycją będzie po prostu sukienka. Może to być nie tylko klasyczna mała czarna, lecz także dłuższa sukienka z bardzo kolorowym wzorem.
Jeśli chodzi o męskie stylizacje, to w tym wypadku najlepiej postawić na klasykę w nowoczesnym wydaniu, czyli na marynarki sportowe. Dzięki nim można stworzyć naprawdę interesujące, efektowne stylizacje, które świetnie sprawdzać się będą podczas wieczorowych spotkań.
Wiedzieć trzeba, że elegancka i atrakcyjna wieczorowa stylizacja nie wymaga posiadania drogich ubrań. Możliwe jest dodanie szyku również i do tych zwykłych codziennych, jeśli tylko będzie się je zestawiało z odpowiednimi dodatkami. U pań wymienić trzeba np. szpilki lub wieczorową torebkę, natomiast u panów krawat lub nowoczesny zegarek.

Spotkanie z przyjaciółmi – kilka słów o savoir-vivre

Znając już podstawowe informacje w zakresie dobierania ubrań na spotkania z przyjaciółmi, warto teraz dowiedzieć się nieco więcej z zakresu savoir-vivre. Sporo osób ignoruje te zasady z uwagi na bardzo nieformalne spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół, lecz jest to bardzo duży błąd.
Przede wszystkim w tym wypadku zwrócić trzeba uwagę na to, jak traktuje się swoje koleżanki. Zalecane jest przepuszczanie ich w drzwiach, podawanie płaszczy i inne tego typu drobne, lecz posiadające wielkie znaczenie gesty.
Co więcej, zaleca się, aby nie przesadzić z alkoholem. Często wypicie jednego kieliszka za dużo może popsuć całe spotkanie. Oczywiście alkohol jest w naszej kulturze nieodzownym elementem spotkań towarzyskich, lecz zbyt duże upojenie alkoholowe nigdy nie jest mile widziane, nawet w gronie najbliższych przyjaciół.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel