W czym tkwi różnica między fasonem slim fit a regular fit?

2023-03-09
W czym tkwi różnica między fasonem slim fit a regular fit?

Podczas wybierania ubrań na uwadze ma się nie tylko rozmiar. Istotnymi kwestiami są kolorystyka, wzornictwo, fason. Ważne jest, aby ubrania zostały dopasowane do figury. Możliwe staje się za ich pomocą podkreślenie atutów sylwetki i zakamuflowanie ewentualnych niedoskonałości. Można zdecydować się na slim fit, czyli fason dopasowany do ciała. Inną opcją będzie regular fit, idealne rozwiązanie dla miłośników swobody. Jest on luźniejszy, chętnie wybierany przez starsze osoby.

Slim fit - czy to fason tylko dla szczupłych kobiet? Wszystko, co musisz wiedzieć

Mogłoby się wydawać, że fason slim fit jest przeznaczony wyłącznie dla szczupłych osób, na co wskazuje sama nazwa. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Będzie to świetna opcja dla wielu osób. Nie trzeba mieć idealnej sylwetki, aby świetnie się prezentować w tego typu fasonach. Oczywiście w przypadku sportowej sylwetki uzyska się najlepszy efekt. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo niemalże każde ubranie będzie się prezentować bardzo efektownie. Ubrania slim fit są dopasowane do sylwetki, czyli podkreślają jej atuty. Producenci dbają o właściwy krój, wymodelowanie odzieży.

Slim fit mogą być koszule, spodnie, buty, okrycia wierzchnie. Warto od razu podkreślić, że fason ten jest dopasowany do ciała, ale nie opina go. Kluczowe staje się wobec tego dobrania odpowiedniego rozmiaru. Ubrania mają przylegać do sylwetki, nie mogą jednak niczego opinać. Po ubrania slim fit sięgają przede wszystkim młode osoby, ale jest to świetna opcja także dla starszych. Przy szczupłej i wysportowanej sylwetce będzie to idealne rozwiązanie. Za pomocą ubrań slim fit można podkreślić zgrabne ciało. Świetnie sprawdzają się w stylizacjach casualowych i eleganckich. Można śmiało sięgać po fason slim fit w przypadku nieco bardziej formalnych okazji.

Regular fit - kiedy warto postawić na klasyczny fason ubrań?

Regular fit będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które stawiają na uniwersalność i prostotę. Można optycznie dodać objętości sylwetce. Będzie to wspaniała opcja w przypadku bardzo szczupłych osób. Ubrania regular fit nieco poszerzają. Ogromną zaletą będą także duże możliwości stylizacyjne. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie dodatki w celu uzyskania pożądanego efektu. Dobrą wiadomością jest to, że fason regular fit świetnie sprawdza się również w przypadku większych kształtów. Panie i panowie docenią swobodę ruchów. Regular fit to ponadczasowa klasyka. Można wobec tego powiedzieć, że tego typu ubrania nigdy nie wyjdą z mody. Wspaniale sprawdzają się na różne okazje. Regular fit pasuje osobom o prostej i drobnej figurze. W przypadku panów fason ten będzie idealny przy okrąglejszych kształtach i braku umięśnionej sylwetki.

Slim fit a regular fit - który fason ubrań wybrać na różne okazje?

Slim fit i regular fit nie są tym samym. W pierwszym przypadku mowa jest o rzeczach dopasowanych, które świetnie przylegają do sylwetki. Będzie to idealna opcja dla osób, które chcą podkreślić figurę. Ubrania slim fit przylegają do ciała. Mają dopasowany krój. Nic nie uciska, nie wywołuje dyskomfortu. Koszule i marynarki slim fit są zwykle taliowane. Z kolei regular fit jest luźniejszy. Zapewnia większą swobodę. Będzie to świetna opcja w przypadku stylizacji casualowych i sportowych. Regular fit to świetne rozwiązanie, jeśli ktoś szuka czegoś klasycznego, ponadczasowego i uniwersalnego. Nie będzie problemu ze stworzeniem stylizacji na różne okazje. Jest to świetna opcja w przypadku formalnych okazji, stylizacji casualowych.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel