Domowe sposoby na pranie kurtki skórzanej

2023-04-22
Domowe sposoby na pranie kurtki skórzanej

Posiadacze skórzanych ubrań bardzo często zastanawiają się, jak wyprać kurtkę skórzaną, aby zachować jej pierwotną formę. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać ze sprawdzonymi sposobami.

Dlaczego pranie kurtki skórzanej jest tak trudne i stanowi wyzwanie dla właścicieli?

Kurtki skórzane wytwarzane są z materiału o szczególnym charakterze. Ubrania ze skóry są niezwykle delikatne, dlatego różne czynniki mogą je uszkodzić. Dotyczy to w szczególności skóry naturalnej, jednak tak zwana skóra ekologiczna także jest podatna na zniszczenia. Kurtki stworzone ze skóry naturalnej mają dość wysokie ceny, dlatego wielu właścicieli zwraca bardzo dużą uwagę na sposoby ich pielęgnacji, a także metody zapobiegania zniszczeniom materiału. Skóra, która jest poddawana nieprawidłowym zabiegom pielęgnacyjnym, bardzo szybko może ulec zniszczeniu, niezależnie od rodzaju. Najczęściej materiał przeciera się i łuszczy, a także traci swój naturalny blask. Kurtki skórzane mogą niszczyć się pod wpływem wody i wilgoci, dlatego nie zaleca się ich używania na deszczu. Jednak jeśli kurtka już przemoknie, nie powinno się jej suszyć na grzejniku oraz narażać na działanie wysokich temperatur. Najlepszym rozwiązaniem będzie odwieszenie kurtki na wieszak i poczekanie aż wyschnie samodzielnie. Pod wpływem światła słonecznego kolor kurtek skórzanych może blaknąć. Warto stosować środki konserwujące skórę, jeśli kurtka narażona jest na działanie promieniowania słonecznego.

Domowe sposoby na czyszczenie kurtki skórzanej - jak zadbać o nią w prosty sposób?

Prędzej czy później skórzana kurtka będzie wymagała czyszczenia, z uwagi na powstanie licznych zabrudzeń. Podczas prania kurtek stworzonych ze skóry należy zachować szczególną ostrożność, aby materiał nie uległ zniszczeniu. Przede wszystkim warto zapoznać się z zaleceniami producenta kurtki, które zazwyczaj są umieszczone na jej metce. Dzięki temu wiadomo będzie, w jaki sposób należy pielęgnować materiał. Warto również dostosować metodę czyszczenia kurtki do specyfiki jej zabrudzeń, które mogą być różne. Drobne plamy i zacieki można usunąć wilgotną ściereczką. Jest to możliwe poprzez delikatne przecieranie materiału. Trudniejsze zabrudzenia można usuwać dzięki zastosowaniu amoniaku i wody w proporcji jeden do jeden. Natomiast tłuste plamy można zlikwidować mieszanką benzyny i mąki ziemniaczanej, którą nanosi się na zabrudzenia. Kurtek skórzanych nie zaleca się prać w pralce. Lepszym rozwiązaniem będzie delikatne pranie ręczne, podczas którego zostaną użyte środki przeznaczone do pielęgnacji ubrań ze skóry. Po praniu kurtka powinna wyschnąć samoistnie. Następnie można ją zaimpregnować specjalnymi środkami do konserwacji kurtek skórzanych. Dzięki tym działaniom zachowany zostanie pierwotny wygląd kurtki i jej właściwości.

Wybierz sprawdzone modele do pielęgnacji kurtki skórzanej

Podczas pielęgnacji kurtki skórzanej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim do prania kurtek ze skóry powinno się używać wyłącznie środków, które są do tego celu przeznaczone. Wśród nich wymienia się w szczególności środki do prania skór i kożuchów, które idealnie nadają się do prania wszystkich rodzajów skór, zarówno surowych, jak i gładkich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych środków skóra nie traci koloru i swojego pierwotnego kształtu. Podczas pielęgnacji kurtek skórzanych można skorzystać także z profesjonalnego czyszczenia odzieży, które odbywa się w pralniach chemicznych. Bardzo istotną kwestią jest także wybór sprawdzonego modelu kurtki skórzanej. Warto stawiać na ubrania stworzone z wysokiej jakości skóry, które nie będą tak szybko ulegały zniszczeniom.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel