Co warto zobaczyć w stolicy światowej mody - Paryżu?

2023-04-24
  Co warto zobaczyć w stolicy światowej mody - Paryżu?

Nie ulega wątpliwości, że Paryż to światowa stolica mody. Jest to również stolica Francji i jedno z najbardziej wyjątkowych miast w Europie. W tym artykule podpowiemy, co warto zobaczyć w trakcie wycieczki do Paryża. Większości osób to miasto kojarzy się z największymi pokazami mody, luksusowymi butikami oraz idealnie ubranymi mieszkańcami.

Stolica mody - Paryż jako centrum światowej elegancji

Warto podkreślić, że już w XVIII wieku zamożne kobiety z Europy jeździły do krawców paryskich, którzy zapewniali luksusowe materiały oraz najmodniejsze kroje. Z czasem coraz więcej salonów mody pojawiało się na ulicach Paryża. Należy pamiętać o znanej modystce Rose Bertin, która projektowała stroje dla Marii Antoniny. Dzięki temu mogła prowadzić swój własny dom mody, w którym ubierały się miejscowe elity. Kolejny modowy wizjoner, czyli Charles Frederick Worth pojawił się w mieście w XIX wieku. To on był pomysłodawcą pokazów modowych, które odbywają się teraz. Pojawiły się nie tylko spójne kolekcje, ale również odpowiednie modelki, a także przywiązywanie uwagi do wizerunku domu mody. Kolejna ważna postać to Coco Chanel, bez której moda paryska nie wyglądałaby tak samo. Warto mieć na uwadze, że w 1916 roku premierę miała jej pierwsza kolekcja. Domy mody innych ikon XX wieku też powstały w Paryżu, między innymi: Pierre’a Cardina, Louisa Vuittona, Jean-Paula Gaultiera, Huberta de Givenchy’ego. Oczywiście nie wszyscy pochodzili z Francji, ale to w tym kraju zdobyli światową sławę i zyskali szansę na rozwój. Dodatkowo jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży, czyli Fashion Week jest organizowany w Paryżu od 1973 roku.

Co warto zobaczyć w magicznym Paryżu?

Nie da się ukryć, że Francja to od wielu lat ulubiony kierunek turystów z całego świata. Stolica tego kraju cieszy się dużym zainteresowaniem dzięki niepowtarzalnym kolekcjom dzieł sztuki. Niezbędnym punktem na mapie każdego turysty jest symbol Paryża, czyli wieża Eiffla. Jest to nie tylko dowód potęgi francuskiej inżynierii, ale również pamiątka setnej rocznicy wybuchu rewolucji francuskiej. Jeśli będziesz w pobliżu to koniecznie na nią wjedź lub podziwiaj wieżę z licznych punktów widokowych. Osoby, które chcą kupić ciekawe pamiątki powinny udać się na plac Trocadero. Najlepiej wieża Eiffla prezentuje się nocą. Kolejne ciekawe miejsce to Luwr, czyli jedno z najlepszych muzeów na świecie. Z pewnością rozpoznasz w nim sporo obiektów, nawet jeśli nie interesujesz się sztuką ani historią. Atmosfera, która panuje w budynku skłania turystów do refleksji nad swoim życiem i przeszłością. W Luwrze dostępne są dzieła Leonarda da Vinci oraz obrazy Rafaela Santiego. Zabytkowych kościołów również nie brakuje w Paryżu. Najsławniejszy jest oczywiście Notre Dame, który był domem bajkowego Dzwonnika zakochanego w Esmeraldzie.

Moda francuska - jakie stylizacje wybrać na zwiedzanie miasta?

Dla zwiedzających udostępniona jest Bazylika Sacre Coeur wzniesiona po wojnie oraz Bazylika Sainte Dennis, w której pochowani są monarchowie francuscy. Na zwiedzanie miasta warto wybrać odpowiednią stylizację, która będzie modna i wygodna zarazem. Możesz wprowadzić odrobinę paryskiej elegancji, żeby prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Moda francuska cechuje się ponadczasowym szykiem oraz wysoką jakością. W sezonie letnim warto sięgnąć po sukienki. Minimalistyczna czarna sukienka będzie bardzo dobrym wyborem. Niewielka domieszka lnu w jej składzie sprawia, że podczas zwiedzania będziesz czuć się komfortowo. Przewiewny i luźny krój zapewnia pełną swobodę ruchów i pięknie podkreśla figurę. Do sukienki dobierz subtelną biżuterię, wygodne klapki lub sandały oraz modne okulary przeciwsłoneczne.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel