Powrót mody lat 80: Styl, kolor i ikoniczny design

2023-06-08
Powrót mody lat 80: Styl, kolor i ikoniczny design

Ikoniczne style i trendy mody lat 80 przekraczają granicę czasu. W czasie tym można było zaobserwować prawdziwą rewolucję w świecie mody. Lata te przyniosły wiele unikalnych stylów, które wpływają również na dzisiejszą modę. W ostatnim czasie zaobserwować można powrót do mody z lat 80, który przejawia się w reinterpretacji współczesnych trendów.

Ubrania i dodatki, które będziemy nosić w przyszłym roku - moda lat 80

Moda lat 80 w Polsce i nie tylko to przede wszystkim wyraziste kolory i printy, neonowe barwy, takie jak róż, pomarańcz czy zieleń. Obecnie zauważyć można powrót takiej kolorystyki na wybiegi, ulice oraz na ekrany. Projektanci mody sięgają chętnie po różne akcenty i tworzą nowoczesne wersje kultowych ubrań z lat osiemdziesiątych. Są to kamizelki, spódnice, kurtki bomberki lub spódnice w stylu tutu. Dzięki kolorowym dodatkom powstają współczesne stroje, pełne ekspresji i wyrazistego stylu. Zauważyć można także powrót mody na duże ramoneski, z różnymi zdobieniami oraz na kurtki jeansowe, bardzo modne w latach osiemdziesiątych, ale także w obecnych czasach.

Moda lat 80 w Polsce - kultura punkowa

O powrocie do mody z lat osiemdziesiątych przypominają nie tylko poszczególne elementy garderoby, ale także współczesne fryzury, które inspirację czerpią również z tamtych czasów. Punkowe fryzury, z charakterystycznymi elementami, z damską grzywką na "jeża" powracają w nowoczesnej odsłonie. Modne są także grube włosy, mocno postawione, z obfitą objętością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Fryzura w stylu punk to przede wszystkim Irokez, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wiele osób obecnie eksperymentuje z kolorami i stylami fryzur, od jasnych pasteli, aż po intensywne kolory tęczy. Natomiast punkowy styl ubioru jest dość mroczny i posiada charakterystyczne elementy. Są to skórzane kurtki, sprane tkaniny, luźne kroje oraz krata. Każdy, kto ubierać się w stylu mody punkowej z lat 80, powinien mieć w swojej szafie kurtkę ramoneskę, koszulki z agresywnymi napisami, glany, ozdoby w agrafki, ćwieki, łańcuchy, a także kolce. Bardzo ważnym elementem w stylu punk jest również makijaż. Jest to przede wszystkim długa, czarna kreska, a także ciemne cienie na oczach, a na ustach czerwona kredka.

Akcesoria i dodatki - moda lata 80

Bardzo ważnym elementem stylu lat 80 było szerokie stosowanie metalicznych tkanin i zdobień Począwszy od błyszczących sukienek, aż do metalicznych butów trend ten był obecnych w różnych aspektach mody tego okresu. Obecnie metaliczne tkaniny i dodatki powracają wraz z nowoczesnym wyczuciem. Złote, srebrne i miedziane elementy pojawiają się na torebkach, butach, biżuterii i dodają blasku oraz elegancji współczesnym stylizacjom. Moda lat 80 w Polsce to także czas ogromnych okularów słonecznych oraz zdobnych opasek.

Powrót mody lat 80 to nie tylko przelotny trend. Jest to także manifestacja wpływu, jaki tamte czasy miały na dzisiejszą modę. Cały styl lat 80 jest wyrazem ekspresji, indywidualności oraz odwagi. Powracające trendy to przypomnienie tego, że moda jest cykliczna, a inspiracja, chociaż pochodzi z przeszłości, może być nadal innowacyjna i świeża. Obecność lat 80 w modzie to wyraz kreatywnego dialogu pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. To również hołd dla dziedzictwa mody, które nadal wpływa na nasze życie, a także sposób, w jaki wyrażamy siebie poprzez ubiór. Powrót mody z lat 80 to także zaproszenie do odkrywania nowych i starych stylów, a także łączenia przeszłości z teraźniejszością oraz tworzenia własnych, modowych opowieści.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel