Czy warto mieć różne kurtki na różne warunki atmosferyczne?

2023-02-13
Czy warto mieć różne kurtki na różne warunki atmosferyczne?

Wraz z nadejściem chłodnych dni nie może zabraknąć oczywiście okrycia wierzchniego, które zapewni przyjemne ciepło podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jako że wybór jest ogromny, to aż trudno zdecydować się na konkretną kurtkę. Nie trzeba jednak ograniczać się do jednego fasonu. Warto mieć kilka różnych okryć wierzchnich, aby móc stworzyć rozmaite stylizacje na różne okazje. Jak wiadomo, pogoda bywa bardzo zmienna, co wymaga dopasowania właściwej kurtki, w zależności od pory roku i bieżącej pogody.

Różne okrycia wierzchnie na zimę

Nawet jeśli ktoś jest miłośnikiem minimalizmu i ma szafę kapsułową, to nadal jedno okrycie wierzchnie będzie niewystarczające. Zawsze może się pobrudzić, a po wypraniu będzie trzeba poczekać parę dni do jego całkowitego wyschnięcia. Kolejną kwestią jest to, że nie ma jednej kurtki zimowej idealnej na każdy dzień. Pogoda zmienia się, przychodzą cieplejsze dni i mroźne. Czasem zakłada się cieńszą kurtkę, innym razem konieczne staje się sięgnięcie po okrycie, który ochroni przed silnymi podmuchami wiatru i ujemnymi temperaturami. Warto wobec tego mieć więcej okryć wierzchnich. Będzie można dopasować kurtkę do aktualnej aury na zewnątrz, zapewnić sobie komfort termiczny.

Zakładanie każdego dnia tego samego okrycia wierzchniego staje się nudne. Trudno też mówić o wielu możliwościach stylizacyjnych. Mając więcej kurtek w garderobie, można dopasować je do konkretnej pory roku i okazji. Inne okrycie wierzchnie nadaje się do stylizacji casualowych, sportowych i eleganckich. Obecnie do wyboru są rozmaite fasony, kolory, wzory. Kurtki różnią się także długością, zdobieniami, dodatkami. Wybór jest ogromny, więc nie ma sensu ograniczać się wyłącznie do jednego okrycia wierzchniego. Po inną kurtkę sięga się podczas jazdy samochodem, komunikacją miejską. Przyda się przykładowa okrycie wierzchnie na imprezę, spotkanie rodzinne, spacer, wspinaczkę górską, biwak. Trudno mówić o jednym uniwersalnym modelu, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jakie warto mieć zimowe kurtki w swojej garderobie?

Do wyboru jest mnóstwo kurtek na zimę. Świetnie sprawdzi się między innymi parka. Ma ona wojskową stylistykę, pojemne kieszenie, duży kaptur, wydłużony tył. Ciekawą opcją będzie także kurtka zimowa anorak, która chroni przed podmuchami wiatru, opadami atmosferycznymi. Ma duży kaptur, wyższą stójkę, wspaniale dopasowuje się do sylwetki. Zimowe kurtki pilotki także będą świetną opcją, z wywiniętym na ramionach kołnierzem, z miękkim futerkiem, ociepleniem od spodu.

Nierzadko przyda się również budrysówka, czyli ponadczasowa klasyka, która zdaje się nie wychodzić z mody od lat. Będzie odpowiednia do stylizacji casualowych i eleganckich. Wyróżnia się przedłużonym stanem i zapięciem na guziki. Warto wyposażyć się także w kurtki zimowe sportowe. Zapewniają ochronę przed zimnym i wygodę. Nie może zabraknąć oczywiście pochówek, które zagwarantują komfort termiczny nawet podczas największych mrozów. Są lekkie, mają zdolność do kompresji. Kurtka bomberka rozszerzona w talii i zwężona przy biodrach również sprawdzi się w wielu stylizacjach.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel