Mistrzowskie wiązanie: Sztuka zawiązywania pasa w płaszczu

2023-08-07
Mistrzowskie wiązanie: Sztuka zawiązywania pasa w płaszczu

Mogłoby się wydawać, że sposób wiązania paska w płaszczu jest czymś banalnie prostym, nie ma to większego znaczenia, ale w praktyce bywa różnie. Jest wiele sposobów na jego zawiązanie, co ma duży wpływ na ogólny wygląd stylizacji. Pasek stanowi praktyczną ozdobę, dlatego warto go umiejętnie wykorzystać, wprowadzić różne urozmaicenia w stroju. Ciekawie prezentuje się wiązany na pętelkę, innym razem można zrobić kokardkę. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do wiązania z przodu, warto spróbować zrobić je także z tyłu.

Pasek w płaszczu - stylowa i funkcjonalna ozdoba

Obecnie można liczyć na różnorodność stylów płaszczy i pasków, co zapewnia duże możliwości stylizacyjne. Okazuje się, że wystarczy zmienić sposób wiązania, aby odmienić diametralnie wygląd okrycia wierzchniego. Moda jest po to, aby z nią eksperymentować, dlatego warto dowiedzieć się, jak wykonać wiązanie na węzeł, kokardkę, krzyż. Pora odejść nieco od tradycyjnych rozwiązań, spróbować czegoś nowego, aby zostać mile zaskoczonym uzyskanym efektem.Warto poznać rolę paska w podkreślaniu sylwetki i dodawaniu charakteru stylizacji, aby świadomie tworzyć ciekawe stylizacje. Płaszcz z wiązaniem jest uniwersalny, doskonale nadaje się do podkreślenia sylwetki, zaakcentowania wcięcia w talii. Można zakładać go do długiej spódnicy i kozaków na wysokim obcasie lub zdecydować się na casualową stylizację w postaci spodni jeansowych i sportowych butów. Wąski skórzany pasek rewelacyjnie sprawdza się w przypadku szczupłej, filigranowej kobiety. Można wybrać model szeroki z ukrytymi zapięciami, aby podkreślić talię. Są także paski wielowarstwowe, wielobarwne, plecione, z ćwiekami i wiele więcej.

Klasyczne techniki na wiązanie pasa w płaszczu

Wiązanie paska węzłem stanowi połączenie elegancji i prostoty, rozwiązanie to sprawdzi się na co dzień i na specjalną okazję. Warto pamiętać o tym, aby nie zawiązywać go zbyt mocno, nie należy przesadzać ze stopniem skomplikowania pętelki. Nie może być problemu z szybkim rozwiązaniem paska, dlatego wystarczy związać go dwukrotnie, bez nadmiernego zaciągania. Bardzo szykownie prezentuje się pozostawienie zwisających końcówek paska, co dodaje stylizacji lekkości.

Kolejną propozycją jest wiązanie na kokardkę, uniwersalne rozwiązanie dla kobiet, chociaż sprawdza się także w przypadku męskiego płaszcza. Oczywiście panowie powinni zdecydować się na zawiązanie go z tyłu, co pozwala na uzyskanie eleganckiego looku. Najłatwiej będzie zawiązać pasek tak, jak w przypadku wiązania sznurowadeł w obuwiu. Schludny wygląd zapewnia ułożenie kokardki w taki sposób, aby ramiona pozostały rozłożone. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sztywnego paska, któremu można nadać pożądany kształt.

Kreatywne podejścia do wiązania pasa w płaszczu

Dobrym pomysłem jest także zrobienie wiązania na krzyż, co pozwoli wyróżnić się z tłumu. Uzyskuje się w ten sposób coś w rodzaju wiązania gorsetowego, dzięki czemu stylizacja staje się oryginalna. Wiązanie na krzyż będzie idealną opcją przede wszystkim w przypadku długich pasków, aby możliwe było bezproblemowe przeciągnięcie go dwukrotnie przez boczne szlufki. Następnym krokiem jest związanie go, po czym pozostawienie zwisających końcówek.

Można zdecydować się na skręcone węzły i plisowane paski, co wygląda bardzo efektownie ze względu na niezwykłe tekstury i efekty wizualne. Warto eksperymentować, czyli tworzyć niestandardowe rozwiązania stylizacyjne. Ciekawą opcją będzie owinięcie paska dwukrotnie wokół dłoni po jednej stronie, następnie obie końcówki należy przełożyć przez powstały otwór. Warto mieć także w zanadrzu paski w stylu koronkowym i ozdobne zapinane, aby dodać stylizacji ekskluzywności i unikalności.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel