Jak wiązać chustę na głowie: Praktyczny przewodnik dla każdej okazji

2023-06-13
Jak wiązać chustę na głowie: Praktyczny przewodnik dla każdej okazji

Wiele osób zastanawia się, jak wiązać chustę na głowie. W czasach obecnych coraz więcej ludzi, nie tylko kobiet, chce stworzyć stylizację z właśnie tym dodatkiem, gdyż jest to wszechstronny sposób na dodanie elegancji i charakteru do swojego looku. Jeżeli chcesz dowiedziesz się, w jaki sposób wiązać chustę na wstążkowy kok bądź na kokardy, koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem.

Wybór odpowiedniej chusty

Znajdź odpowiedni materiał

Wybierając chustę, powinieneś zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Jednym z nich jest materiał, gdyż okazuje się, że chusty mogą być zrobione z jedwabiu, bawełny, ale nie tylko. Warto do tego wspomnieć o lnie czy tworzywie syntetycznym. Materiałów wykorzystywanych do produkcji chusty jest bardzo dużo, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie. Jeżeli szukasz modelu na letnie dni, postaw na jedwab bądź bawełnę. Na zimę dobry będzie natomiast kaszmir.

Dostosuj chustę do okazji

Bardzo istotne jest dostosowanie chusty do okazji, na którą ją chcesz założyć. Przykładowo do pracy bądź szkoły, dobrze będzie postawić na prostą, uniwersalną chustę pasującą do różnych stylizacji, którą można kupić w wielu sklepach odzieżowych. Jeżeli jednak twoim celem jest założenie jej na specjalne okazje, np. na uroczyste wyjście, istotne jest wybranie modelu z eleganckim wzorem bądź zdobieniami - celem będzie tutaj uzupełnienie stylizacji. Ważną kwestią jest również styl, o czym niestety nie każda osoba pamięta. Okazuje się, że chusta może być nie tylko praktycznym dodatkiem, ale też elementem modowym, z tego powodu zastanów się, jak chcesz nosić chustę i jaki styl najbardziej Ci preferuje.

Podstawowe techniki wiązania chusty

Istnieją dwa podstawowe techniki wiązania chusty: prosty węzeł na czubku głowy i wiązanie turbanu. Poniżej przedstawimy, na czym one polegają.

Prosty węzeł na czubku głowy

Pierwszym krokiem jest złożenie chusty na pół, tworząc przy tym trójkąt. Następnie umieść ją na czubku głowy w taki sposób, żeby dłuższe jej końce opadały na plecy. Następnie zawiąż długie końce chusty na czubku głowy w prosty węzeł. Można zawiązać pojedynczy węzeł bądź podwójny. Celem będzie utrzymanie tego nakrycia głowy na swoim miejscu. Na samym końcu chustę trzeba ułożyć i dopasować według własnych preferencji i potrzeb.

Wiązanie turbanu

Jeżeli chcesz zawiązań turban, chustę powinieneś na samym początku złożyć na pół, także tworząc trójkąt. Kolejno trzeba umieścić ją na czubku głowy, żeby dłuższe końce opadały na plecy. Kolejno należy złapać oba końce chusty, owinąć je wokół głowy, krzyżując je na czole. Czwartym krokiem będzie kontynuowanie owijania jej wokół głowy, aż do chwili, kiedy długości na tyle wystarczą, żeby je związać. Następne należy zawiązać końce chusty wokół głowy, tworząc węzeł na jej tyle bądź na boku. Ostatnim etapem jest dopasowanie jej według własnych potrzeb i preferencji.

Kreatywne sposoby wiązania chusty

Okazuje się, że istnieją też nieco kreatywniejsze sposoby wiązania chusty.

Wstążkowy kok:

  • złóż chustę na pół, tworząc trójkąt
  • umieść złożoną chustę na czubku głowy, tak aby dłuższe końce chusty opadały na plecy
  • zawiń chustę wokół głowy, tak aby dłuższe końce przecinały się na czole
  • zawiąż długie końce chusty razem w prosty węzeł, jakbyś wiązał zwykłą kokardę
  • dopasuj i ułóż chustę według swoich preferencji, aby uzyskać efekt wstążkowego koka. Możesz delikatnie rozluźnić niektóre pasma chusty, żeby nadać kokowi bardziej naturalny, a ponadto swobodny wygląd

 

Kokardy z chusty

  • złóż chustkę na pół, tworząc trójkąt
  • owiń chustkę wokół nadgarstków, tak aby długie końce chusty opadały w dół
  • zawiąż długie końce chusty razem w luźny węzeł, nie zaciskając go zbyt mocno
  • sfałdowuj chustkę wzdłuż zawiązanego węzła, tworząc kokardę
  • dopasuj oraz ułóż kokardy na swoich nadgarstkach według swoich preferencji
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel