Jak odpowiednio składać ubrania, aby uniknąć zagnieceń?

2023-05-22
Jak odpowiednio składać ubrania, aby uniknąć zagnieceń?

Każdemu przyda się wiedza dotycząca tego, jak składać ubrania szybko i łatwo. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym niczego skomplikowanego, ale w praktyce bywa różnie. Teoria oczywiście nie wystarczy. Trzeba przejść do praktykowania. Z czasem składanie ubrań staje się niezwykle łatwe, wykonywanie tej czynności zajmuje chwilę.

Dlaczego warto umieć składać ubrania - istota umiejętności składania

Umiejętne złożenie ubrań na znaczenie, aby nie musieć w przyszłości wyciągać ich z szafy w nienagannym stanie. Prasowanie stanie się syzyfową pracą, jeśli wyprane i uprasowane rzeczy zostaną włożone byle jak do garderoby. Prawidłowe przechowywanie ma ogromne znaczenie. Każdy chce wyciąga z szafy ubranie, które nadaje się od razu do założenia i wyjścia z domu. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i przekłada się na ogromną wygodę.

Warto wobec tego nauczyć się odpowiedniego składania ubrań, aby ułatwić sobie życie. Jeśli tkanina będzie właściwie złożona, to zniknie problem z jej nadmiernym gnieceniem się. Materiał szybko powróci do swojego pierwotnego stanu po wyjęciu ubrania. Nie trzeba martwić się nieestetycznie wyglądającymi ubraniami, całymi w zagnieceniach. Zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek w szafie, jeśli ma się dobrze złożone rzeczy. Warto też mieć na uwadze, że właściwie przechowywane ubrania są mniej podatne na zniszczenie. Nie pozostawiają na nich trwałe zagięcia. Wydłuża się ich żywotność.

Instrukcje dotyczące składania ubrań, aby uniknąć zagnieceń

W przypadku t-shirtów istotne jest to, aby po wypraniu położyć je na płasko, po czym złożyć rękaw i boczną krawędź do środka. Najlepiej nie zaginać rękawów, Wystarczy zrobić to z dołem koszulki. W sprzedaży dostępne są nawet specjalne składacze do koszulek. W przypadku sukienek w wielu przypadkach najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powieszenie ich na wieszaku. Niektóre oczywiście nadają się do złożenia i przechowywania na półce, nie dotyczy to jednak modeli dzianinowych i zimowych. Po położeniu sukienki na płasko należy zgiąć bok z rękawem, mniej więcej w połowie ramienia. Następnie składa się ją dwukrotnie na pół, aby powstała kostka.

W przypadku różnych falbanek i marszczeń istotne jest wyrównanie ich podczas składania, aby nie musieć potem martwić się koniecznością wyprasowania ubrania. Z kolei spodnie składa się na pół, wyrównuje nogawki. Potem należy złożyć je jeszcze dwukrotnie na pół. Spodnie na kant składa się po kątach po chwyceniu za dół nogawek. Wyrównuje się górę w celu uniknięcia zagięć. Warto także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu skarpetek. Kładzie się je jedna na drugiej, wyrównuje, po czym zawija, zaczynając od palców.

Przeglądaj szybko swoją szafę - ubrania z tkanin, które nie gniotą się łatwo

Jeśli ktoś nie lubi prasować, to najlepiej kupować ubrania wykonane z materiałów niepodatnych na powstawanie zagnieceń. W tym celu warto szukać przede wszystkim odzieży z tkanin funkcjonalnych. Najbardziej podatne na gniecenie są ubrania z naturalnych włókien, czyli przykładowo lniane i bawełniane. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie wobec tego zakup odzieży z mieszanych tkanin naturalnych i funkcjonalnych.

Połączenie lnu i wiskozy sprawdza się rewelacyjnie. Można także śmiało sięgać po ubraniu z dodatkiem poliestru. Wystarczy zadbać o właściwe przechowywanie, aby elementy garderoby po wyciągnięciu z szafy nie wymagały ponownego prasowania. Równie dobrze sprawdzają się ubrania z modalu i poliestru. Są trwałe i jednocześnie niepodatne na zagniecenia. Wełniana odzież także nie wymaga prasowania.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel