Jak ubrać się na ceremonię bierzmowania?

2023-04-12
Jak ubrać się na ceremonię bierzmowania?

Bierzmowanie to bardzo istotne wydarzenie religijne. Na tę uroczystość trzeba założyć odpowiedni strój. Warto wiedzieć, jak się ubrać na bierzmowanie. Kilka wskazówek pomoże w dobraniu właściwego stroju na to ważne wydarzenie.

Ceremonia bierzmowania jest jednym z najważniejszych momentów w życiu wyznawcy katolickiego wyznania

Ceremonia bierzmowania to bardzo istotne wydarzenie w życiu każdego katolika. Mowa tutaj o sakramencie umacniającym wiarę i przygotowującym nas do życia jako pełnoprawnych członków Kościoła katolickiego. Bierzmowanie odbywa się przeważnie w wieku dojrzałym, kiedy człowiek przystępujący do sakramentu jest już w stanie świadomie przyjąć ten dar i zobowiązać się do pełnienia obowiązków wary. Uczestnicy tej ceremonii muszą ubrać się godnie i skromnie. Wiele w tej kwestii zależy też od tradycji lokalnych. Niekiedy na bierzmowanych nakładane są białe szaty, które symbolizują czystość i niewinność. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszędzie stosowany jest ten zwyczaj. Z tego powodu warto zasięgnąć informacji u duszpasterza lub w parafii, gdzie odbywa się bierzmowanie. Podczas tej uroczystości zalecane jest unikanie zbyt krótkich lub obcisłych ubrań, a także zbyt wyrazistych wzorów i kolorów. Najlepszym wyborem jest strój o stonowanej kolorystyce. Wskazanym kolorem jest granatowy, bordowy, ciemny fiolet oraz czarny. Bardzo istotne jest to, żeby obuwie było wygodne, ale też eleganckie.

Wskazówki dotyczące ubioru na bierzmowanie - kilka ogólnych porad

Strój na bierzmowanie zawsze powinien być przemyślany. Zalecane jest unikanie zbyt krótkich i obcisłych ubrań. Bierzmowanie to bardzo ważna uroczystość religijna. Z tego powodu dobrze postawić na klasyczny i skromny styl. Świetnym wyborem okazują się sukienki lub spódnice w stonowanych kolorach, takich jak granatowy, bordowy, ciemny fiolet lub czarny. W przypadku, gdy preferowana jest sukienka, dobrze zwrócić uwagę na jej długość. Najlepiej, jeśli sięga co najmniej do kolan. Doskonałą alternatywą dla sukienek są eleganckie spodnie i bluzka. Ta druga powinna być w stonowanym kolorze, z długimi rękawami i bez wyrazistych wzorów. Jeżeli mowa natomiast o obuwiu, najlepiej postawić na wygodę i styl. Sprawdzonym i od lat stosowanym wyborem są szpilki bądź eleganckie buty na niewielkich obcasach. Nie mniej istotną kwestią jest nakrycie głowy. W tym wypadku dobrym pomysłem jest założenie delikatnej welonki bądź eleganckiej czapki. Co więcej, na bierzmowanie najlepiej zabrać ze sobą chustkę, którą można przykryć ramiona w czasie ceremonii. Najważniejszą zasadą dotyczącą ubioru na bierzmowanie jest to, żeby był on schludny, klasyczny i wygodny.

Propozycje stylizacji na bierzmowanie dla kandydatów na przyjęcie sakramentu

  • Sprawdzonym pomysłem na stworzenie stylizacji na bierzmowanie jest styl klasyczny. Dla kandydatki do przyjęcia tego sakramentu świętego zaleca się założenie czarnej sukienki midi z dekoltem w serek. Do tego dolicza się czarne szpilki i czarną torebkę z metalowymi elementami. Warto do tego dodać delikatny naszyjnik i kolczyki.
  • Inną propozycją jest styl romantyczny. Na bierzmowanie warto pokusić się o granatową spódnicę ołówkową, kremową bluzkę z koronkowymi wstawkami i beżowe szpilki. Całość świetnie uzupełni kremowa kopertówka, subtelne kolczyki i bransoletka.
  • Trzecią opcją stroju na bierzmowanie jest styl elegancki. Warto postawić na ciemny garnitur z dopasowanymi spodniami, białą koszulę z eleganckim kołnierzem i czarne sznurowane buty. Całość należy uzupełnić czarną krawatką i kieszonkowym kwiatkiem.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel