Pięć propozycji stylizacyjnych na baby shower - jak się ubrać na tę okazję?

2023-05-09
Pięć propozycji stylizacyjnych na baby shower - jak się ubrać na tę okazję?

Baby shower to tradycyjna amerykańska impreza, która przeważnie organizowana jest dla przyszłej mamy przed narodzeniem dziecka. Jej podstawowym celem jest zbieranie prezentów dla dziecka i pomaganie jej w przygotowaniach do przyjścia na świat pociechy. W tym tekście dowiesz się, jak się ubrać na baby shower. Przedstawione zostaną przykładowe stylizacje na to wydarzenie.

Czym właściwie jest baby shower?

Baby shower to tradycyjna impreza odbywająca się przeważnie przed narodzinami dziecka. Ma na celu uczczenie przyszłej mamy, a także zebranie prezentów dla dziecka. Wydarzenie to przeważnie organizowane jest przez przyjaciół bądź rodzinę przyszłej mamy. Skupia się na obdarowywaniu jej prezentami, które przydadzą się w opiece nad nowonarodzonym dzieckiem. Warto zaznaczyć, że na baby showerze nierzadko serwowane są przekąski, ciasta i napoje, a goście biorą udział w różnego typu zabawach i grach związanych z tematem ciąży oraz rodzicielstwa. Przykładowo są to konkursy na najbardziej oryginalny prezent czy też malowanie body dla niemowlaka. Baby showe to popularny zwyczaj w krajach anglojęzycznych, lecz zyskuje też na popularności w innych częściach świata. Impreza ta może odbywać się w domu przyszłej mamy bądź w wynajętej przestrzeni. Jej organizacja przeważnie odbywa się parę tygodni przed terminem porodu.

Praktyczne wskazówki na temat zakupów związanych z baby shower

Przed kupnem prezentu warto zwrócić uwagę na listę życzeń przyszłej mamy. Lista ta zawierała będzie rzeczy, które są jej potrzebne bądź po prostu się jej podobają. W ten sposób uniknie się kupowania podwójnych prezentów lub takich, które nie są przydatne. Warto też wybrać coś praktycznego. Tego rodzaju prezent zdecydowanie ucieszy przyszłą mamę. Warto postawić np. na wózek, fotelik samochodowy, ubrania dla niemowlaka, pieluchy, chusteczki nawilżane, kosmetyki dla dzieci, kocyk lub mata do zabawy. Praktyczne prezenty będą z pewnością strzałem w dziesiątkę.

Jak powinno się ubrać na baby shower?

Ubranie na baby shower zawsze powinno być dostosowane do wydarzenia. Ma być też wygodne i nieformalne. Warto pamiętać o tym, że celem tej imprezy jest czczenie przyszłej mamy i nie powinno się na niej skupiać zbytnio na swoim wyglądzie, ale na radości związanej z nadchodzącym przyjściem na świat dziecka. Dlatego warto stawiać na wygodę. Dzięki temu można poczuć luz na tej imprezie, co powinno być kwestią priorytetową. Nie ma przecież wymogu noszenia zbyt obcisłych czy nieodpowiednich strojów, które mogą utrudniać swobodę ruchów.

Jak prezentować się stylowo na przyjęciu z okazji baby shower?

Styl na przyjęciu z okazji baby shower uzależniony jest od kilku czynników. Bardzo istotny jest typ przyjęcia, miejsce oraz kultura. Niezależnie jednak od tych czynników, istnieją pewne ogólne wskazówki. Dzięki nim można prezentować się stylowo na baby shower. Warto przede wszystkim dopasować strój do okazji. Mowa tutaj o nieformalnym przyjęciu, lecz nie oznacza to od razu, że można przyjść w dresie bądź leginsach. Najlepiej będzie wybrać strój elegancki, ale przy tym wygodny i przystosowany do okazji. Co więcej, w zależności od miejsca i pory roku, można postawić na sukienkę, spodnie z elegancką bluzką lub stylowy sweter. Bardzo ważną kwestią są też dodatki. Dobrze dobrane pozwolą stworzyć elegancką stylizację. W zależności od rodzaju stroju można postawić na delikatną biżuterię, torebkę czy eleganckie buty. Wiele w doborze dodatków uzależnione jest oczywiście od indywidualnych preferencji oraz upodobań.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel