Jak poszerzyć spodnie w pasie? Oto 3 skuteczne sposoby

2023-03-22
Jak poszerzyć spodnie w pasie? Oto 3 skuteczne sposoby

Choć nie dostrzegamy tego na co dzień, to jednak w naszych ciałach zachodzą każdego dnia znaczne zmiany. Najlepiej jest to widoczne po sylwetce, która w zaledwie kilka tygodni może zmienić się na tyle, że noszone do tej pory ubrania nie będą już na nas pasowały. Czy oznacza to, że zbyt wąskie spodnie nadają się tylko do wyrzucenia? Oczywiście nie, ponieważ istnieje możliwość ich poszerzenia i dostosowania do obecnej sylwetki. Jak można to szybko i łatwo zrobić?

Kiedy warto rozważyć poszerzenie spodni w pasie?

Kto przede wszystkim myśli o poszerzeniu swoich spodni ? Oczywiście wiele osób powie, że ci, którzy nieco zbyt mocno pofolgowali sobie z ilością spożywanego podczas świąt czy też wakacji jedzenia. I choć jest to zdecydowanie najczęściej pojawiający się motyw takiego działania, to jednak nie jest jedyny.
O tym, jak poszerzyć spodnie w pasie myślą również osoby często zamawiające ubrania przez internet. Jest to wygodne i tanie, lecz obarczone ryzykiem nabycia niedopasowanych ubrań.

Inną dość często występującą sytuacją, gdy konieczne stanie się poszerzenie spodni, jest niezastosowanie się do zaleceń ich producenta w zakresie prania. Może to spowodować, że spodnie jeansowe lub materiałowe bardzo źle zniosą pranie np. w zbyt wysokiej temperaturze, przez co konieczne będzie ich poszerzenie.

Oszczędzaj na nowych spodniach — jak ekologicznie poszerzyć spodnie w biodrach i pasie?

Co stanowczo zbyt często dzieje się w sytuacji, gdy spodnie stają się źle dopasowane? Jak się okazuje, bardzo często są one po prostu wyrzucane i w ich miejsce kupowane nowe o odpowiednim rozmiarze. Jest to niezwykle zła praktyka, które nie tylko jest zwykłym marnotrawstwem zasobów, lecz jest to przede wszystkim nieekologiczne.
Jak zatem można zachować się w takiej sytuacji, aby jednocześnie mieć dobrze dopasowane spodnie, lecz również nie narażać planety? Zdecydowanie najlepiej w takiej sytuacji po prostu oddać spodnie do fachowca, który będzie w stanie je na nowo dopasować do naszej sylwetki. Jeśli zaniesiemy spodnie do krawca, wtedy nie tylko przyczynimy się do wydania mniejszej kwoty pieniędzy, lecz również pozytywnie wpłyniemy na środowisko.

Nie musisz rezygnować z ulubionych spodni — oto 3 sprawdzone sposoby na poszerzenie ich w pasie

Problemem ekologicznego rozwiązania jest to, że krawiec to już dość rzadko występujący zawód i zwyczajnie można w swojej najbliższej okolicy nie mieć żadnego. Co więcej, bywa i tak, że potrzebuje się danych spodni już teraz, a termin u krawca jest zbyt odległy. Co można w takiej sytuacji zrobić? Na szczęście istnieją 3 bardzo ciekawe i sprawdzone sposoby na poszerzenie spodni w pasie.

  • Jeśli chcemy poszerzyć przykładowo jeansy, możemy to zrobić bez użycia nici, nożyczek czy też maszyny do szycia. Wystarczy tylko wykorzystać naturalną własność bawełny, z której jeansy są zrobione. Jeśli materiał zostanie namoczony, można go łatwo rozciągnąć. Wystarczy zatem dobrze namoczyć jeansy, a następnie rozciągnąć je przykładowo na krześle. Gdy spodnie wyschną, co powinno zająć kilka godzin, będą wyraźnie większe.
  • Inwazyjnym sposobem na poszerzenie spodni jest wszycie klina. Jest to po prostu dodatkowy kawałek materiału, który należy umieścić po obu bokach spodni w pasie. Kluczem jest tu dobre dobranie materiału, który powinien być idealnie dopasowany do oryginalnego. Sama procedura nie jest specjalnie skomplikowana.
  • Ostatnim zdecydowanie najbardziej czasochłonnym i zaawansowanym sposobem na poszerzenie spodni jest wszycie w nie całego bocznego panelu. Dzięki temu można je poszerzyć nie tylko w pasie, lecz także w biodrach i udach.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel