Jak dobrze dopasować rozmiar kurtki damskiej?

2023-04-15
Jak dobrze dopasować rozmiar kurtki damskiej?

Dobrze dobrana kurtka to kluczowy element garderoby każdej kobiety, zwłaszcza podczas chłodniejszych dni. Istnieje wiele przydatnych wskazówek, dzięki którym można dopasować rozmiar tego okrycia wierzchniego.

Co powinnaś brać pod uwagę, wybierając rozmiar kurtki damskiej?

Przy wyborze właściwego rozmiaru kurtki damskiej trzeba wziąć pod uwagę parę istotnych czynników. Bardzo istotne są wymiary ciała. Okazuje się, że najistotniejszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze kurtki, są właśnie one. Należy zmierzyć obwód klatki piersiowej, talii i bioder. Wymiary trzeba porównać z tabelą rozmiarów konkretnego producenta ubrań. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj kurtki. Różne rodzaje okryć wierzchnich mogą mieć wszelakie fasony i rozmiary. Z tego powodu zawsze trzeba zwracać uwagę na opis produktu i na tabelę rozmiarów. Nie można też zapomnieć o warstwach odzieży. W przypadku, gdy kurtkę planuje się nosić na innych ubraniach, np. na swetrze bądź bluzie, styliści zalecają wybranie rozmiaru większego, żeby została zapewniona swoboda ruchów. Podczas wyboru rozmiaru kurtki, trzeba też zwrócić uwagę na indywidualne preferencje. Niektóre kobiety preferują bardziej obcisłe ubrania, natomiast inne - luźniejsze kurtki. Ważna jest też elastyczność materiału. Niestety nie każda kobieta pamięta o tej istotnej kwestii. W przypadku, gdy kurtka zrobiona jest z elastycznego materiału, warto wziąć pod uwagę to, że materiał ten może się rozciągnąć, co może wpłynąć na dopasowanie kurtki do ciała.

Metody pomiaru kurtki w sklepie, aby wybrać odpowiedni rozmiar

Podczas wyboru właściwego rozmiaru kurtki w sklepie z odzieżą dobrze skorzystać z kilku sprawdzonych metod pomiaru. Przede wszystkim należy zmierzyć swój obwód klatki piersiowej. Żeby dokładnie to zrobić, trzeba stać prosto i mieć płytki oddech. Kolejno trzeba umieścić taśmę mierniczą wokół swojej klatki piersiowej, najlepiej w miejscu najszerszego obszaru. Ważne jest też zmierzenie obwodu talii. Żeby to zrobić, taśmę mierniczą trzeba umieścić wokół swojego brzucha. Najlepszym miejscem będzie najwęższa część talii. Istotne jest również zmierzenie swojego obwodu bioder. Aby to zrobić, najlepiej umieścić taśmę mierniczą wokół najszerszego obszaru bioder. Istotne jest też sprawdzenie tabeli rozmiarów. Po dokładnym zmierzeniu swoich wymiarów zalecane jest sprawdzenie tabeli rozmiarów konkretnego producenta. Celem jest wybranie właściwego rozmiaru kurtki. Eksperci zalecają też przymierzyć parę rozmiarów. W przypadku, gdy nie jest się pewnym, który rozmiar kurtki będzie najlepszym wyborem, najlepiej będzie założyć na siebie parę różnych kurtek. W ten sposób znajdzie się idealne dopasowanie. Rozmiary kurtek zależą też od konkretnego producenta. Tabela rozmiarów możne nieco różnić się w zależności od firmy odzieżowej.

Wskazówki dotyczące dobierania rozmiaru kurtki damskiej podczas zakupów online

Jeżeli celem jest wybranie odpowiedniego rozmiaru kurtki damskiej w czasie zakupów online, dobrze skorzystać z paru cennych wskazówek. Zalecane jest przede wszystkim sprawdzenie tabeli rozmiarów. Przed kupnem kurtki w sklepie internetowym trzeba upewnić się, iż dokładnie została sprawdzona tabela rozmiarów konkretnego producenta. Trzeba się do niej dostosować. Żeby kurtka damska była w dobrym rozmiarze, trzeba też dokładnie przeczytać opis produktu. Niestety wiele kobiet o tym zapomina, co potem powoduje sporo problemów. Zawsze trzeba upewnić się, jaki fason ma konkretna kurtka. Istotny jest też rodzaj materiału.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel