Casual Dress Code - czym jest i jak się go stosuje?

2023-05-31
Casual Dress Code - czym jest i jak się go stosuje?

Stworzenie odpowiedniej stylizacji i trzymanie się określonego stylu ubierania jest dla wielu osób bardzo trudnym zadaniem. Nic więc dziwnego, że szukając inspiracji, posiłkujemy się gotowymi i sprawdzonymi rozwiązaniami. Nie da się ukryć, że obecnie jednym z najczęściej stosowanych stylów ubierania się jest casual dress code. Czym on jest i kiedy warto wybrać właśnie jego?

Casual Dress Code — odkryj, czym jest ten styl!

Czym jest casual dress code? Casual to słowo pochodzące z języka angielskiego, które oznacza "zwykły" lub "codzienny". Jak się to odnosi do stylu ubierania? Jest to stylizacja, w której chodzimy po prostu na co dzień. Można w niej udać się do sklepu, na spacer lub na spotkanie z przyjaciółmi. Jest to prosty, niezobowiązujący, nieformalny i wygodny strój.
Wiedzieć trzeba, że styl ten nie oznacza noszenia na sobie dresów i prostej koszulki. Casual dress code to ubrania, które można zakładać do pracy, szkoły, a nawet na randki, czy też spotkania biznesowe. Wszystko w tym wypadku jest kwestią tylko odpowiedniego zestawienia konkretnych elementów ubioru do sytuacji i okazji.

Casual Dress Code Damski — kiedy wybierać nieformalne ubranie?

Skoro wiadomo już, czym jest casual dress code, warto teraz przejść do kolejnego zagadnienia, czyli dowiedzieć się, kiedy należy taki styl stosować.
Tak naprawdę ubrania typu casual mogą być zakładane wszędzie tam, gdzie nie obowiązuje sztywny dress code. Jeśli w firmie, w której pracujemy nie ma obowiązku przestrzegania dress codu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować styl casual.
Oczywiście takie ubrania mogą być noszone nie tylko w pracy, lecz także w wielu innych miejscach i na różne okazje. Zdecydowanie najlepiej nosi się je na wakacjach lub w czasie wolnych od pracy dni. Jest to doskonała propozycja na wszelkie codzienne i nieformalne sytuacje.

Faux-Pas w Casual Dress Code — jak uniknąć wpadki?

Choć casual dress code jest stylem bardzo luźnym i nieformalnym, to jednak nawet on musi trzymać się pewnych zasad i reguł. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak nie popełniać błędów podczas komponowania takiej stylizacji.
Co jest zatem niedopuszczalne w przypadku tego stylu? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że noszony strój nie może być zbyt luźny, ponieważ powodowałoby to ryzyko odsłonięcia zbyt wiele ciała. Przykładowo odradzane są sukienki, koszulki z głębokim dekoltem, a także brak rajstop. Co więcej, wielu specjalistów modowych nie zaleca również noszenia np. sandałków. Wszystkie te elementy stroju, choć mogą być bardzo wygodne lub atrakcyjne wizualnie, to jednak nie powinny być zakładane, nawet jeśli tworzyć będą styl casual.

Casual Dress Code — poradnik zakupowy

Nieformalny i bardzo wygodny styl casual dress code cieszy się ogromnym powodzeniem. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce wiedzieć, jak się powinno go komponować. Jak wybierać ubrania, aby wpisywały się w ten styl?
Podstawą podczas wybierania konkretnych ubrań jest zadbanie o to, aby były one wygodne. Co więcej, elementy stroju powinny być skromne, harmonijne, a także dalekie od krzykliwości. W przypadku męskich ubrań wymienić trzeba jeansy, koszulki polo i t-shirt, a także koszule, blezery i chinosy.
Dla pań polecane są takie ubrania jak bluzki, swetry, koszulki t-shirt, a także sportowe spódnice, sukienki trykotowe, lub nawet krótkie spodenki, które jednak wskazane są tylko na spotkaniach ze znajomymi. Jak widać, możliwości są naprawdę ogromne, więc każdy znajdzie coś w tym stylu dla siebie, w czym będzie czuł się nie tylko wygodnie, lecz także ładnie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel