Kupowanie kurtki na zimę

2022-12-28
Kupowanie kurtki na zimę

Jakie kurtki zimowe są najcieplejsze?

Najcieplejsze kurtki zimowe są wypełnione puchem syntetycznym lub naturalnym puchem gęsim. Istotnym czynnikiem jest również materiał na zewnątrz kurtki. Im bardziej gęsto szyty tym mniej przepuszcza zimnego powietrza. Trzeba pamiętać też, że puch syntetyczny jest lepszy od naturalnego ponieważ nie rozwijają się w nim szkodliwe bakterie, gdy dostanie się do niego wilgoć.

Najlepszy materiał dla kurtki zimowej

Najlepszy materiał dla kurtek zimowych to poliester lub bardziej trwały poliamid - nylon. Te materiały są odporne na wilgoć i długo utrzymują ciepło. Bawełna nie jest zbyt dobrym wyborem, ponieważ chłonie wilgoć, co może prowadzić do przemoczenia i wychłodzenia w mroźne dni. Warto też zwrócić uwagę na inne cechy materiału, takie jak oddychalność i trwałość, aby zapewnić sobie komfort i długotrwałe użytkowanie kurtki.

Kurtka na duże mrozy

Jeśli chcesz kupić kurtkę na duże mrozy, rozważ zakup kurtki typu parka lub długiego płaszcza puchowego. Parka to ciepła kurtka, która sięga prawie do kolan i zapewnia komfort termiczny w największe mrozy. Podobnie długa kurtka puchowa czy płaszcz sięgający do połowy łydki idealnie ochroni cię w największy mróz.

Czy grubość kurtki zimowej jest ważna?

Aby kurtka zimowa dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki. Kurtka nie może być ani zbyt obcisła, ani zbyt luźna. Aby dobrze dobrać kurtkę zimową do swojej figury, warto zwrócić uwagę na kształt swojej sylwetki. Jeśli masz kobiece kształty i wyraźnie zarysowaną talię, warto wybrać kurtkę z wcięciem w talii. Taki fason kurtki będzie podkreślał atuty sylwetki i dodawał kobiecości.

Czy warto kupić kurtkę z poliestru?

Kurtki wykonane z poliestrowych włókien sprawdzą się podczas opadów deszczu lub śniegu, ponieważ materiał szybko wysycha i nie przemaka całkowicie. Kurtki z takim wypełnieniem są również lekkie, co jest ich dużą zaletą. Jeśli masz alergię, wypełnienie syntetyczne może być dobrym rozwiązaniem dla ciebie ponieważ poliester zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów.

Najlepszy czas na zakup kurtki zimowej

Najlepszymi miesiącami na zakup zimowej kurtki są październik i listopad ponieważ oferta w tych miesiącach jest największa. Jednak, jeśli chcesz kupić kurtkę zimową w niższej cenie, możesz spróbować podczas wyprzedaży zimowych ubrań, które zazwyczaj odbywają się od stycznia do marca.

Jak dobrze dobrać rozmiar kurtki?

Przed zakupem kurtki zimowej ważne jest dokładne zmierzenie wymiarów swojej poprzedniej kurtki. Najważniejsze wymiary to szerokość w barkach, szerokość pod pachami i szerokość w pasie. Następnie ważnym wymiarem jest długość rękawa. Jeśli te wymiary będą zgadzały się z twoją poprzednią kurtką to kurtka będzie pasowałą idealnie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel