Jak dopasować kolor płaszcza do typu urody?

2022-11-02
Jak dopasować kolor płaszcza do typu urody?

Wiele osób skupia się na tym, aby płaszcz damski miał odpowiedni rozmiar, pasował do pozostałych elementów garderoby. Warto jednak mieć na uwadze także dopasowanie go do typu urody. Nie każdemu wszystko pasuje. Inne kolory sprawdzą się w przypadku kobiet o typie urody zima, wiosna, lato, jesień. Duże znaczenie ma kolor oczu, włosów i typ skóry. Są nawet specjaliści, którzy zajmują się analizą kolorystyczną. Stylizacja od razu będzie wyglądać bardziej efektownie, jeśli kobieta uwzględni przy jej tworzeniu swoje mocne strony, najbardziej pasujące jej odcienie.

Jaki będzie idealny płaszcz pod kątem kolorystycznym?


Za wiosenny typ urody uznaje się kobiety mające jasną cerę, najczęściej z piegami lub przebarwieniami, jasnymi włosami i oczami. Idealnym rozwiązaniem staje się w ich przypadku płaszcz damski w kolorze beżowym, brązowym, szarym, łososiowym, ecru, granatowym. Oczywiście można też sięgnąć po bardziej intensywne kolory, ale należy traktować je jako dodatek, nie powinny one zdominować stylizacji. Kobietom o typie urody wiosna niezbyt pasują okrycia wierzchnie w wersji butelkowej zieleni, śnieżnobiałe i czarne. Z kolei panie mające typ urody lato charakteryzuje jasna skóra skłonna do naczynek. Naturalny kolor włosów jest szaro-brązowy lub blond. Natomiast oczy są jasne, najczęściej szaro-zielone lub szaro-niebieskie. Na jaki wobec tego zdecydować się płaszcz damski? Idealnym rozwiązaniem jest okrycie w stonowanych barwach. Polecić można przede wszystkim pudrowy róż, szarości. Dobrym wyborem będzie także kolor cytrynowy, seledynowy, bordowy, liliowy i limetkowy. Unikać należy intensywnych barw, nasyconych.

Kobiety mające typ urody jesień można poznać po włosach kasztanowch, rudych i złotych. Z kolei oczy są oliwkowe, zielone lub piwne. Skóra szybko nabiera rumieńców i pokrywa się piegami. Idealnym rozwiązaniem będzie zakładanie płaszczy brązowych, zielonych i beżowych. Można śmiało sięgnąć także po okrycie wierzchnie w wydaniu czerwonym, fioletowym, łososiowym, musztardowym i miodowym. Czego w takim razie unikać? Lepiej zrezygnować z płaszczy śnieżnobiałych, czarnych, niebieskich i szarych. Z kolei panie o typie urody zima wyróżniają ciemne włosy, jasna i śniada cera. Wspaniale prezentują się w ubraniach czarnych, granatowych i grafitowych. Można też śmiało sięgać po szarości, róże i błękity. Godne polecenia są płaszcze bordowe, w odcieniu fuksji i szmaragdowej zieleni. Przy typie urody zima nie sprawdzą się stylizacje w kolorze żółtym, pomarańczowym. Pastele i beże również nie będą korzystne.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel