Szal zamiast żakietu - kiedy warto się na niego zdecydować?

2022-10-26
  Szal zamiast żakietu - kiedy warto się na niego zdecydować?

Szal zamiast żakietu jest bardzo dobrym pomysłem w różnych sytuacjach. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z możliwymi zastosowaniami szala w praktyce.

Klasyczne wiązanie

Szal zamiast żakietu można nosić przede wszystkim stosując klasyczne wiązanie. Jest to najczęściej stosowany sposób wiązania szala, który jest bardzo uniwersalny. Idealnie sprawdzi się na co dzień i można go stosować do różnych elementów garderoby. Szal w klasycznym wiązaniu pasuje zarówno do eleganckich sweterków, jak i sportowych bluz. Możliwe jest także stworzenie estetycznego węzła, dzięki czemu będzie się miało pewność, że szal się sam nie rozwiąże. Końce szala można spiąć również broszką, co będzie się prezentowało bardzo elegancko.

Szal w formie czapki

Kolejnym zastosowaniem szala jest używanie go w formie czapki, czyli okrycia na głowę. W tym przypadku również doskonale zastąpi żakiet, dlatego można go zakładać zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Elegancki szal dużo lepiej będzie się prezentował niż czapka na głowie. Rozwiązanie to zapewni także optymalny poziom komfortu, dlatego jest szczególnie polecane podczas chłodnych dni.

Szal jako komin

Szal można wiązać także wokół szyi w formie komina. W tym przypadku także sprawdzi się klasyczne wiązanie, w którym szal owija się kilkukrotnie wokół szyi. Końcówki szalika wkłada się do wnętrza jego kołnierza, dzięki czemu nie wystają. Komin z szalika jest bardzo ciepły, dlatego szczególnie dobrze sprawdzi się podczas zimy. Można go w tym przypadku nosić razem z puchową kurtką. Natomiast na jesień i wiosnę, gdy na zewnątrz jest cieplej, można go nosić w formie samodzielnej.

Na jedno ramię

Szal damski można również nosić w wersji na jedno ramię, co będzie się prezentowało niezwykle nonszalancko. Takie rozwiązanie idealnie zastąpi żakiet podczas wieczornych przyjęć, a także spotkań w gronie rodziny i znajomych. Jeden koniec szala kładziony jest na okryciu wierzchnim na klatce piersiowej, a drugi przekłada się luźno wokół szyi oraz puszcza swobodnie na plecy. Dzięki szalowi w takiej formie można tworzyć bardzo przyjemne dla oka stylizacje, które podkreślą urodę każdej kobiety.

Z paskiem w talii

Kolejną propozycją na wykorzystanie szala damskiego jest noszenie go z paskiem w talii. W tym przypadku rozłożony szal należy położyć na ramionach i umożliwić mu swobodne opadanie. Następnie oba jego końce powinno się związać paskiem w talii. Takie rozwiązanie pełni głównie funkcję estetyczną, ponieważ nie gwarantuje dużej ochrony przed chłodem.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Otrzymasz powiadomienia o nowościach i ekskluzywnych promocjach tylko dla subskrybentów.

pixel